Turecko - informace pro turisty

Letoviska TURECKO » ALANYA

Informace o letovisku Alanya v Turecku.

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO TURECKA Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

Turecko » Letoviska Turecko » Alanya

Turecko - foto - Modrá mešita v Istanbulu Turecko - foto - Turecká riviéra Turecko - foto - moderní Istanbul Turecko - foto - pláž na JZ Turecka Turecko - foto - Ararat Turecko - foto - Istanbul

Chystáte se na dovolenou
do Turecka?

Zajímá vás jak to vypadá
v Turecku?

Hledáte informace
o letovisku Alanya?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD DO TURECKA
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Turecko » Alanya - informace o letovisku

  • Alanya je nejvýchodnějším tureckým letovskem.
  • V těchto místech se pohoří Taurus přibližuje k mořskému břehu a vytváří tak zajímavé hornaté pozadí místním plážím.
  • Této pláži byla jako první v Turecku udělena modrá vlajka EU, označující místa vynikající svojí údržbou, čistotou a péčí o spokojenost návštěvníků.
  • Nad pláží se vypíná skalnatý mys a na něm středověká pevnost se zachovalými hradbami, měřicími přes 6 km, odkud se nabízí úchvatný pohled na město, pláže a pohoří Taurus. Pokud se Vám nebude chtít šplhat tak vysoko, můžete vystoupat alespoň na tzv. Červenou věž, která vévodí přístavu, jež byl ve středověku domovským místem seldžucké flotily, ale i častým cílem středomořských pirátů.
  • Pod pevností a na šíji, která spojuje mys s pobřežím se rozkládá původní centrum města, dnes středisko večerní zábavy pro místní obyvatele i turisty.
  • Krásné pláže jsou dlouhé celé kilometry na východ i na západ od města, kde vznikají jednotlivá turistická centra jako je Mahmutlar nebo Konakli.
  • Mahmutlar je blíže k centru Alanye (cca 10 km). K prožití klidné a bezstarostné dovolené vás zde zvou dlouhé písčitooblázkové a oblázkové pláže.
  • Konakli je malé půvabné letovisko ležící asi 18 km západně od centra Alanye. I zde naleznete dlouhé písečné pláže, možnosti nákupů i zábavy. Do centra Alanye je přitom snadné spojení autobusem nebo taxíkem. Řada hotelů vyšší kategorie vypravuje do centra svoje vlastní minibusy.
  • V roce 44 př. n. l. daroval Alanyi Antonius Kleopatře jako svatební dar. kde údajně nejslavnější milenecký pár starověku trávil svoje líbánky.


Turecko »
Mohlo by vás dále zajímat:

.
.

Turecko - foto - Turecká riviéra Turecko - foto - Modrá mešita v Istanbulu Turecko - foto - pláž na JZ Turecka Turecko - foto - kavárna v Izmiru Turecko - foto - Ararat Turecko - foto - Antalaya

Alanya - další informace na Orbion.cz


Turecko 2011 © turecko-info.cz | kontakt

NAVRCHOLU.cz