Turecko - informace pro turisty

Letoviska TURECKO » ANTALYA

Informace o oblasti Antalya v Turecku.

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO TURECKA Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

Turecko » Letoviska Turecko » Antalya

Turecko - foto - Modrá mešita v Istanbulu Turecko - foto - Turecká riviéra Turecko - foto - moderní Istanbul Turecko - foto - pláž na JZ Turecka Turecko - foto - Ararat Turecko - foto - Istanbul

Chystáte se na dovolenou
do Turecka?

Zajímá vás jak to vypadá
v Turecku?

Hledáte informace
o letovisku Antalya?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD DO TURECKA
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Turecko » Antalya - informace o oblasti

  • Metropole jižního Turecka leží na okraji úrodné přímořské roviny amfýlie, obklopena impozantní hradbou pohoří Taurus.
  • Na západ i na východ od města se táhnou pláže, u nichž rostou nová, moderní, turistická střediska. Zatímco na západě na úpatí pohoří Taurus jsou pláže spíše oblázkové (např. Kemer), na východ od města jsou široké písčité pláže Lara, Belek, které pokračují až k Side.
  • Místní subtropické klima svědčí sadům pomerančovníků a citrónovníků, stejně jako dvojí úrodě většiny kulturních plodin. Historické centrum města s dochovanými středověkými hradbami okolo původního přístavu je velkým turistickým lákadlem, stejně jako „flétnový minaret” Yivli Minare, „useknutý minaret” Kesik Minare, Hadriánova brána a celá čtvrť orientálních bazarů.
  • Celá oblast je již dlouho nejen centrem zemědělské výroby a tradičních řemesel, ale od poloviny 70-tých let také turistickou oblastí, právem nazývanou Turecká riviéra.


Turecko »
Mohlo by vás dále zajímat:

.
.

Turecko - foto - Turecká riviéra Turecko - foto - Modrá mešita v Istanbulu Turecko - foto - pláž na JZ Turecka Turecko - foto - kavárna v Izmiru Turecko - foto - Ararat Turecko - foto - Antalaya

Antalya - další informace na Orbion.cz


Turecko 2011 © turecko-info.cz | kontakt

NAVRCHOLU.cz