Turecko - informace pro turisty

Letoviska TURECKO » BODRUM

Informace o letovisku Bodrum v Turecku.

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO TURECKA Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

Turecko » Letoviska Turecko » Bodrum

Turecko - foto - Modrá mešita v Istanbulu Turecko - foto - Turecká riviéra Turecko - foto - moderní Istanbul Turecko - foto - pláž na JZ Turecka Turecko - foto - Ararat Turecko - foto - Istanbul

Chystáte se na dovolenou
do Turecka?

Zajímá vás jak to vypadá
v Turecku?

Hledáte informace
o letovisku Bodrum?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD DO TURECKA
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Turecko » Bodrum - informace o letovisku

  • Bodrum, antický Halikarnas, rodiště historika Hérodota a místo posledního odpočinku krále Mausola, jehož Mauzoleum patří mezi sedum divů světa, leží na členitém poloostrově, vybíhajícím do Egejského moře naproti řeckému ostrovu Kos.
  • Kosmopolitní ráz městečka vedl návštěvníky k jeho přezdívce „turecké St-Tropez”.
  • Vstup do přístavu Bodrum chrání dodnes monumentální středověká pevnost vybudovaná Řádem johanitů neboli rhodských (později maltézských) rytířů. Tento historický přístav je v současnosti především oblíbeným kotvištěm jachet.
  • Díky své poloze, podnebí a kouzlu kombinace Orientu a evropské moderny je místo vyhledáváno i umělci a slouží k vybudování odpočinkových sídel řady mezinárodně známých osobností.
  • Centrum města u jachetní mariny je kouzelnou a rušnou promenádou s obchody, restauracemi, bary a typickými kavárnami, kam se sjíždějí k večeru návštěvníci z celého poloostrova hustou sítí místních mikrobusových spojů - dolmušů.
  • Kromě procházek jsou oblíbené i romantické plavby historickými loděmi podél členitého pobřeží poloostrova.


Turecko »
Mohlo by vás dále zajímat:

.
.

Turecko - foto - Turecká riviéra Turecko - foto - Modrá mešita v Istanbulu Turecko - foto - pláž na JZ Turecka Turecko - foto - kavárna v Izmiru Turecko - foto - Ararat Turecko - foto - Antalaya

Bodrum - další informace na Orbion.cz


Turecko 2011 © turecko-info.cz | kontakt

NAVRCHOLU.cz